Turkish Product Indexes:
Get Quick Answers From Turkish Manufacturers

GENERATORK MAKINE LTD. STI.

     

Contact Information

Adress: Esenkent Mahallesi, Cahit Zarifoğlu Caddesi, No: 20/A, Ümraniye, İstanbul, Türkiye
Phone: +90 216 5192999 Fax:

Company Profile


Pensa jeneratör, 2007 yılında bir aile şirketi olarak İstanbul Ümraniye’ de kurulmuştur. Dizel ve benzinli jeneratör gruplarının üretimi, satış ve satış sonrası teknik hizmetleri alanlarında faaliyet göstermek üzere, 10 yılı aşkın süredir profesyonel ekibi ve yeni nesil üretim teknikleriyle, sürekli gelişen teknoloji ve kalite prensiblerinden ödün vermeden insanı ve çevreyi koruma ilkelerini benimseyerek, enerji kaynakları sektöründe ki yerini almıştır.

Teknolojik gelişimleri yakından takip eden, inovasyonun gücüne inanan, müşteri beklentilerini sürekli işin merkezinde tutan kurum kültürü misyonundayız.

Dünya’ da bilinen motor ve alternatör markalarının üretmiş olduğu ekipmanlarla dizel jeneratörleri ve benzinli jeneratörleri uluslar arası güvenlik ve kalite standartlarında üretimi yaparak, Sizlere enerji ihtiyacınızı her zaman ve her yerde kesintisiz olarak hizmetler sunmak için tüm ekibimizle çalışmalarımıza aralıksız olarak devam edeceğiz.


959/5000
Pensa generator was established in Ümraniye, Istanbul as a family company in 2007. With more than 10 years professional team and new generation production techniques to operate in the fields of production, sales and after-sales technical services of diesel and gasoline generator sets, adopting human and environmental protection principles without compromising on the constantly developing technology and quality principles, It has received.

We are a corporate culture mission that closely follows technological developments, believes in the power of innovation, and keeps customer expectations in the center of continuous business.

We will continue to work continuously with all our team to provide services to you all the time and everywhere without any interruption by producing the diesel generators and gasoline generators manufactured by motor and alternator brands known in the world with the international safety and quality standards.

Products

Send Message to Company Detailed Form

    Your messsage has been sent successfuly!

    Click to send other manufacturers

    Go Back